Neden Biz?

Gözen Sürücü Kursu 1993 yılında kurulmuştur. Kurulduğu günden bugüne eğitim kalitesi ve ciddiyetinden hiç ödün vermeden sürücü eğitimi gibi hayati bir konuda uzman Teorik hocalar ve direksiyon hocaları eşliğinde sürücü yetiştirmeye özen göstermiş, sayısız sürücü mezun etmiş, her zaman Milli Eğitim camiasının taktirine şayan olmuştur. Gözen Sürücü Kursları Bahçelievler'de ve Avcılar ilçelerinde kendi binalarında hizmet vermektedir. Kendine ait eğitim pistinde ve son teknoloji ile donatılmış simülatörlerde sürücü adaylarını eğitip, trafiğe hazırlamaktadır.

Şirinevler Merkez
Avcılar Şube

K Sınıfı Ehliyet

Karayolları Trafik Yönetmeliği’nde yapılan 2016 değişikliğine göre m. 82 uyarınca karayollarında araç sürmeyi öğrenmek üzere ilgili sürücü kurslarından, G sınıfı hariç diğer sürücü belgelerinden herhangi birini almak isteyen sürücü adaylarının eğitim ve sınavda kullanılmak üzere K Sınıfı Sürücü Aday Belgesini almaları zorunludur. Buna göre en düşük ehliyet alma yaşı 16 olduğuna göre sürücü aday belgesi alma yaşı da 16’dan başlıyor demektir. Bu belge Milli Eğitim Bakanlığı Özel Motorlu Taşıt Sürücüleri Kursu Yönetmeliği’nde yer alır. K Sınıfı Sürücü Aday Belgesi 6 ay süreyle geçerlidir.
 
Verilen sürücü aday belgeleri sıra esasına göre defterine kaydedilir.
 
K Sınıfı Sürücü Aday Belgesi Almak İçin Gerekenler
İlgili düzenlemeye göre sürücü aday belgesi alabilmek için;
  • Sürücü kurslarında trafik kuralları ve mevzuatı derslerinin tamamının alınmış olması,
  • Sürücü kurslarında görevli eğiticilerin (sürücülük eğitmeninin) araç sürme yetkisi veren sürücü belgesine sahip olmaları ve ehliyetinin eğitim yaptıracağı araç sınıfına uyması,
  • Sürücü adaylarının sürücülük yapacağı karayollarının ve bu yollardaki sürme saatleri trafik komisyonları tarafından önceden tespit ve tayin edilerek sürücü kurslarına bildirilmesi, mecburidir.
K Sınıfı Sürücü Aday Belgesinde Bulunması Gerekenler
Sürücü aday belgesinde bulunması gereken hususlar şu şekilde sıralanmıştır:
  • Sürücü kursunun adı,
  • Saatli olarak eğitimin yapılacağı süre,
  • Eğitimin yapılacağı alan ve karayolunun adı, yeri ve sınırı,
  • Eğiticinin ve adayın kimlik bilgileri,,
  • Eğiticinin sürücü belgesinin verildiği yer, tarih ve belge numarası yazılıp, fotoğraflar yapıştırılarak belgeyi veren sürücü kursu tarafından tasdik edilir.
K sınıfı sürücü aday belgesi olan sürücü adayları henüz sürücü belgesine sahip olmadıkları için eğiticiler, belirtilen yer ve zaman içinde, başlangıçtan bitime kadar, eğitimin güven içinde yürütülmesi bakımından gerekli tedbirleri almakla sorumlu ve görevlidirler.
 


Beni Arayın

İletişim

Gözen Sürücü Kursu Avcılar ve Şirinevler Haritası


Avcılar Şubesi
 
Şirinevler Merkez